قیمت اجاره باغ برای عروسی
این مطلب در شنبه 26 مهر 1399 ارسال شده است و تا این لحظه 92 بازدید داشته است
قیمت اجاره باغ برای عروسی، تولد و میهمانی های رسمی موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.
اجاره ی باغ بسته به معیار های شما، نوع مراسمی که قرار است در آن برگزار شود و امکانات و تجهیزات باغ متغیر می باشد. در واقع اجاره بهای باغ به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به تعدادی از این عوامل اشاره خواهیم کرد.
چه عواملی در قیمت اجاره ی باغ مؤثر است؟
1. دوری یا نزدیکی به شهر تهران( داخل شهر یا حومه )
باغ هایی که در فاصله ی دورتری از شهر قرار گرفته اند یا در حومه ی شهر می باشند، قیمت اجاره ی پایین تری دارند.
2. ظرفیت باغ
اگر تعداد میهمانان شما زیاد است و باغ بزرگی نیاز دارید، مسلما هزینه ی بیش تری نیز برای اجاره ی آن باید پرداخت نمایید.
3. دکوراسیون باغ و نحوه ی چیدمان آن
نوع دکوراسیون و چیدمان باغ یا به عبارت دیگر تشریفات مجلس شما نقش تعیین کننده ای در اجاره بهای باغ خواهد داشت. اگر می خواهید مراسم شما تشریفات مجللی داشته باشد، باید هزینه ی بسیار بیش تری نیز برای اجاره ی باغ در نظر بگیرید.
4. تاریخ مراسم
اگر تاریخی که برای مراسم خود در نظر گرفته ایدیکی از اعیاد و یا آخر هفته است، باید هزینه ی بیش تری به عنوان اجاره بها پرداخت کنید. به طور کلی قیمت اجاره ی باغ یا تالار های عروسی در تعطیلات آخر هفته و یا در تاریخ های خاص بیش تر از ایام عادی و وسط هفته می باشد. بنابراین اگر قصد دارید در هزینهی مراسم خود صرفه جویی کنید، بهتر است یکی از روز های عادی وسط هفته را برای اجاره ی باغ انتخاب نمایید زیرا هزینهی اجاره در روز های عادی وسط هفته 20 درصد کم تر می باشد.
5. فصل برگزاری مراسم ( بهار، تابستان، پاییز، زمستان )
همان طور که می دانید بهای اجاره باغ در فصل های گرم سال مثل بهار و تابستان بسیار بیش تر از فصل های پاییز و زمستان می باشد. در واقع قیمت اجاره باغ در فصل زمستان بسیار کم تر از سایر فصل ها می باشد.
6. امکانات و تجهیزات باغ
امکانات و تجهیزات باغی که قرار است اجاره کنید تأثیر مستقیمی بر روی قیمت اجاره ی آن باغ خواهد داشت. به عنوان مثال اگر باغ مد نظر شما دارای استخر باشد و تزئیناتی مثل برگ گل در سرتاسر آب استخر در نظر گرفته شود، مطمئنا باید هزینهی بیش تری را برای اجاره ی باغ بپردازید.
اجاره بهای باغ در تهران
قیمت اجاره باغ در تهران از شبی 5 میلیون تومان شروع و بسته به بزرگی فضا و امکانات باغ تا شبی 100 میلیون تومان نیز می رسد. البته هر چه تعداد میهمانان بیش تر و مراسم شما مجلل تر باشد، این قیمت نیز بالاتر خواهد رفت. پس قیمت مشخصی برای اجاره باغ نمی توان عنوان کرد.
امیدواریم که با مطالعه ی این مقاله اطلاعات لازم در زمینه ی اجاره ی باغ در تهران را کسب کرده باشید.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد اجارستان محفوظ می باشد .