مزایای اجاره خودرو نسبت به خرید خودرو
این مطلب در يكشنبه 29 تير 1399 ارسال شده است و تا این لحظه 29 بازدید داشته است
با گذشت بیش از یکصد سال از اختراع اولین ماشین ، وابستگی به آن به قدری زیاد شده که تصور یک روز بدون خودرو غیر ممکن به نظر میرسد. در تمام طول شبانه روز انواع خودروهای بزرگ و کوچک ، عمومی و شخصی ،باری و خدماتی در سطح شهر و کشور در حال حرکت هستند. یکی از موارد خیلی مهم استفاده از خودرو در سفر است . همه ما کم و بیش سفر با ماشین را تجربه کرده ایم. سفرهای تفریحی یا کاری. ولی امروزه که دایره سفرها بزرگ و بزرگ تر شده و وسائل نقلیه ای مثل هواپیما یا قطار باعث سریعتر و دور تر شدن سفرها میشوند سفرهای طولانی با خودرو ، نه امکان پذیر است ، نه مقرون به صرفه ، پس نیاز به خودرو در مقصد را چگونه باید برطرف ساخت؟؟ اجاره خودرو یکی از بهترین راهکارهایی است که برای رفع این نیاز وجود دارد. شما میتوانید با توجه به نیازتان در سفر از خودروی مناسب استفاده کنید. صنعت اجاره ماشین اکنون در تمام دنیا به عنوان خدماتی مفید و اقتصادی شناخته شده و فرهنگ آن در میان مردم کشورهای پیشرفته کاملا جا افتاده است.
 
مزایای اجاره خودرو
 
در ادامه به مهمترین مزایای اجاره نسبت به خرید خودرو اشاره خواهیم کرد :
عدم از دست دادن هزینه های استهلاک
مزیت بزرگ استفاده از یک ماشین اجاره ای در مقایسه با داشتن ماشین شخصی خود، در هنگام اجاره ماشین ، این است که هزینه های استهلاک کاهش نمی یابد. مصرف کنندگان نه تنها از استفاده کامل از انواع خودروها یا مدل خودروهایی که آژانس اجاره ماشین ارائه می دهد بهره مند می شوند، بلکه راننده در هنگام رانندگی خودرو نگرانی در مورد خرابی وسیله نقلیه نخواهد داشت. هنگامی که قرارداد اجاره ماشین به پایان رسد ، مسئولیت مالی شخص اجاره کننده خودرو تمام شده است (فرض بر این است که هیچ حادثه ای در طول زمان اجاره ماشین رخ ندهد). در بسیاری از موارد، هنگامی که مصرف کننده خودرو مسافت های طولانی رانندگی کند، یک ماشین جدید بیش از ۳۰ درصد از ارزش کلی خود را از دست خواهد داد.
 
به بیمه اضافی نیازی نیست
اگر فرد اجاره کننده خودرو دارای بیمه خودرو باشد، اکثر شرکت های بیمه ای یک پوشش بیمه ای معادل را بدون پرداخت هزینه اضافی بر روی خودروی اجاره ای نیز گسترش می دهند. قبل از حصول اطمینان از پوشش مشابه بیمه ای با شرکت بیمه خود تماس گرفته و سوالاتی در خصوص موارد تحت پوشش یا عدم پوشش از آنها بپرسید.
در برخی موارد، متوجه می شوید که شرکت بیمه خودرو شما هزینه های مربوط به خودروی اجاره ای را پوشش نمی دهد که در این صورت خود شما ملزم به پرداخت هزینه های ناشی از تصادفات یا خسارت های وارد بر خودروی اجاره ای خواهید بود.
در این موارد، برخی شرکت های اعتباری، کارت هایی را در اختیار شما قرار می دهند که به منزله بیمه ثانویه می باشد و در طول مدت زمان اعتبار آن کارت ها، هزینه های مربوط به خودروی اجاره ای نیز تحت پوشش قرار می گیرد.
برخی افراد نیز اعتقادی به بیمه خودرو ندارند در این صورت نیز شرکت های اجاره خودرو به عنوان بخشی از قرارداد پوشش های بیمه ای را د راختیار این افراد قرار خواهند داد. این موارد ارزان تر از سیاست های بیمه ای در طول ماه های بدون خودرو خواهند بود.
 
از هزینه های آزاردهنده تعمیر و ترمیم خودرو در امان خواهید بود
اغلب مالکان خودروهای سواری و سنگین از پرداخت هزینه های نگهداری و تعمیر خودروهای خود عذاب می کشند و ترجیح می دهند افراد یا شرکت های دیگری این کار را برای آنها انجام دهد. اگر به طور معمول خودروی خود را بازرسی و تعمیر نکنید، نتیجه بسیار فاجعه بار خواهد بود که منجر به پرداخت هزینه های هنگفت در زمان تعمیرات اساسی ناشی از سهل انگاری از جانب مالک خودرو می شود.
یکی از مزایای اجاره ماشین اجتناب از پرداخت این قبیل هزینه ها می باشد. شرکت های ماشین اجاره ای این اقدامات نگهداری و تعمیر را پس از استفاده هر مشتری انجام می دهند و اجاره کننده خودرو تنها با بنزین یا گاز زدن به خودرو می تواند از آن استفاده می کند.
برای افرادی که برای طولانی مدت خودرو اجاره می کنند، شرکت های اجاره ماشین یک برنامه زمان بندی ارائه می دهد که در آن زمان های مشخص افراد برای بازرسی و تعمیر خودروی خود به شرکت مراجعه می کنند و یا خودروی خود را با یک مدل دیگر که بازرسی و تعمیر شده است تعویض می کنند.
 
امکان انتخاب از میان خودروهای متنوع
از مزیت‌های بزرگ اجاره خودرو این است که تنوع اتومبیل‌های موجود در اکثر شرکت‌های اجاره ماشین بسیار زیاد است. فرقی نمی‌کند نیاز شما برای کرایه ماشین چه باشد، چون شرکت‌های اجاره خودرو در همیشه می‌توانند نیاز شما را در این زمینه برطرف کنند و خودروی مناسب را در اختیار شما قرار دهند.
در اکثر شهرهای بزرگ، اگر شرکتی خودروی مورد نظر شما را موجود نداشته باشد، شما می‌توانید آن خودرو را از طریق یکی از نمایندگی‌های دیگر شرکت سورنا سیر پیدا کنید.
اگرچه اغلب شرکت‌ها، خودروهای دنده اتوماتیک ارائه می‌دهد، اما اگر شما به دنبال خودرویی با دنده دستی هستید، باز هم شرکت‌های کرایه می‌توانند نیاز شما را در این مورد نیز برطرف کنند.
 
بهره‌مندی از مزایای کرایه بلند مدت
بسیاری از شرکت‌های بزرگ اجاره خودرو ، تخفیف‌های خوبی برای کسانی که می‌خواهند برای بلند مدت اتومبیل کرایه کنند قائل می‌شوند.
البته تعداد روزهای ممکن برای کرایه اتومبیل شرکت‌ها با یکدیگر تفاوت دارد، بنابراین میزان تخفیف‌هایی که در این زمینه ارائه می‌شود نیز متفاوت است.
همچنین برای بهره‌مندی بیشتر از این دست مزایا،در هنگام عقد قرارداد اجاره ماشین، می‌توانید در برنامه‌های تکریم مشتری که شرکت به شرکت متفاوت است نیز ثبت نام کنید.
در این صورت امکان بهتری برای صحبت کردن در مورد آپشن‌ها و تخفیفات موجود در زمینه کرایه اتومبیل با شرکت خواهید داشت.
 
تحویل اتومبیل کرایه‌ای از هرجایی
اگرچه اکثر شرکت‌های بزرگ اجاره ماشین در اکثر نقاط نمایندگی دارند و شما می‌توانید اتومبیل کرایه‌ای خود را از هرجایی که خودتان بخواهید تحویل بگیرید، اما بعضی از این شرکت‌ها این امکان را دارند که اتومبیل کرایه‌ای را خودشان به شما تحویل دهند.
این ویژگی یک مزیت بزرگ برای مصرف‌کنندگانی است که بنا به هر دلیل برنامه‌ریزی نشده‌ای، به اتومبیل خود دسترسی ندارند. به این ترتیب به جای تاکسی گرفتن برای رفتن به شرکت اجاره خودور، ماشین کرایه‌ای از شرکت به مکان مورد نظر خود شما آورده می‌شود.
البته هر شرکتی چنین آپشنی ندارد، بنابراین بد نیست قبل از گیر افتادن در چنین موقعیت‌هایی، در مورد شرکت‌هایی که چنین آپشنی دارند تحقیق کنید.
 
 جلوگیری از استهلاک خودروی شخصی
مزیت بزرگ خودرو های کرایه‌ای، جلوگیری از استهلاک خودروی شخصی است. هنگام برنامه‌ریزی برای یک سفر جاده‌ای طولانی، بهترین گزینه اجاره ماشین است، چراکه علاوه بر جلوگیری از استهلاک ماشین، کیلومتر خودرویتان نیز بالا نمی‌رود.
در صورتی که هزینه‌های بلند مدت اینکار را در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد با کرایه خودرو برای سفرهای طولانی، درواقع در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی نیز کرده‌اید.
 
صرفه‌جویی در مصرف بنزین
از مزیت‌های بزرگ رانندگی با ماشین‌های کرایه‌ای به جای ماشین شخصی این است که می‌توانید خودرویی انتخاب کنید که مصرف بنزین آن به مراتب کمتر از خودرو شخصی خودتان باشد.
اگر اتومبیل‌تان قدیمی است یا مصرف بنزین آن بالاست، با کرایه یک اتومبیل کم مصرف، هم در هزینه مصرف بنزین صرفه‌جویی می‌کنید و هم آسیب کمتری به محیط‌زیست می‌زنید.
بهترین گزینه در این زمینه، کرایه خودروهای هیبریدی است که امروز طرفداران زیادی پیدا کرده و تبدیل به اولین گزینه اتومبیل کرایه‌ای در اکثر شرکت‌های اجاره خودرو شده است.
قبل ازعقد قراداد، مطمئن شوید که مدل خودرویی که شرکت برای شما در نظر گرفته با دیگر نیازهای شما نیز مطابقت داشته باشد.
 
تاثیر گذاشتن بر دیگران
چه با دوستان قدیمی‌تان قرار ملاقات دارید و یا می‌خواهید به یک قرار کاری بروید و برای‌تان مهم است تاثیر مثبتی بر روی طرف مقابل‌تان بگذارید، به کمک یک اتومبیل لوکس کرایه‌ای، بدون نیاز به صرف هزینه‌های زیاد برای خرید این اتومبیل، می‌توانید همان تاثیری که به دنبالش هستید را بگذارید.
در اکثر موارد، اتومبیل شما می‌تواند تاثیر ماندگاری از شما بر روی مردم بگذارد، و بهترین راه برای ارتقاء این تاثیر بدون نیاز به صرف هزینه‌های بالا، کرایه یک اتومبیل لوکس است.
 
خودوری مناسب با هر موقعیت
از مزایای استفاده از اتومبیل‌های کرایه‌ای این است که می‌توانید برای هر موقعیتی، خودروی متناسب با آن موقعیت را کرایه کنید.
فرقی نمی‌کند می‌خواهید یک ماشین بزرگ و جادار برای رفتن به سفر با تمامی دوستان‌تان کرایه کنید یا به دنبال یک خودوری لوکس برای تبدیل کردن روز عروسی‌تان به یک روز فراموش‌نشدنی هستید، چون به کمک ماشین های کرایه‌ای می‌توانید نیازهای مختص به هر موقعیت‌ را برطرف کنید.
خرید چندین اتومبیل برای استفاده در موقعیت‌های مختلف اصلا منطقی و مقرون‌به‌صرفه نیست، اما به کمک اتومبیل‌های کرایه‌ای به راحتی می‌توانید برای هر موقعیتی، اتومبیل مخصوص به آن موقعیت را داشته باشید.
 
عدم نیاز به نگرانی درباره خرابی اتومبیل
اگرچه بیشتر شرکت‌های کرایه اتومبیل، همیشه خودروهای خود را در بهترین شرایط نگه می‌دارند، با این حال اگر اتومبیلی خراب شود، لزومی ندارد نگران شوید.
در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد، اکثر شرکت‌های اجاره ماشین ، شما را راهنمایی می‌کنند که برای تعمیر خودرو با چه کسی تماس بگیرید.
اگر ماشین در مدت زمانی کوتاه تعمیر نشود، شرکت بدون دریافت هزینه اضافی یک اتومبیل دیگر به شما تحویل می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود مشتریان با اطمینان خاطر بیشتری اتومبیل کرایه کنند و نگران اتفاقات برنامه‌ریزی نشده‌ای که همیشه امکان وقوع آنها وجود دارد نباشند.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد اجارستان محفوظ می باشد .