پنج دلیل اصلی برای اجاره تجهیزات پزشکی
این مطلب در چهارشنبه 1 مرداد 1399 ارسال شده است و تا این لحظه 26 بازدید داشته است
زندگی همیشه به روشی که ما برنامه ریزی می کنیم نیست. بعضی اوقات ، بیماری های مزمن و سن توانایی فرد را برای استقلال و زندگی آزاد و با زندگی کامل از بین می برد. امکان اجاره تجهیزات پزشکی از قبیل صندلی های چرخدار ، صندلی های حمام ، واکرها و صندلی های آسانسور باعث می شود تا در صورت وجود این شرایط ، امکان استقلال حرکتی هر چه بیشتر برای بیمار فرهم گردد.
مشکل این است که خرید تجهیزات پزشکی هزینه زیادی را به بیمار تحمیل می کنند. هزینه خرید وسایل، نگهداری وسایل، تعمیر تجهیزات و ... می تواند زمان بر و پر هزینه باشد. بخصوص اگر این تجهیزات برای یک دوره بخصوص درمانی نیاز باشد و پس از درمان بیمار به آنها نیازی نداشته باشد. برای مثال کسی که از عمل جراحی بهبود می یابد ممکن است فقط برای چند روز یا چند هفته به کمک واکر احتیاج داشته باشد.
اما خبر خوب اینست که شما الزامی برای خرید تجهیزات پزشکی ندارید و می توانید با اجاره این تجهیزات هم در هزینه های خود صرفه جویی کرده و هم از خدمات تجهیزات پزشکی با کیفیت خوب بهره مند شوید.
در اینجا چند 5 دلیل قانع کننده برای اجاره تجهیزات پزشکی بررسی می شود. با ما همراه باشید.
 
اجاره تجهیزات پزشکی
 
1.شما می توانید قبل از اجاره تجهیزات پزشکی ، آن را امتحان کنید
یکی از بهترین دلایل اجاره تجهیزات پزشکی این واقعیت است که اگر یک قطعه از تجهیزات پزشکی کار نکند ، یا متناسب با نیازهای شما نباشد ، همیشه می توانید آن را بازگردانید و این مورد بسیار شایع است که بیماران به دلیل نا آشنایی با نیازهای خود در هنگام بیماری ممکن است تجهیزات پزشکی نامناسبی را انتخاب کنند که اجاره این تجهیزات این امکان را به شما میدهد که در انتخاب خود تجدیدنظر کرده و تجهیزات پزشکی مناسب نیاز خود را برگزینید.
داشتن امکان تست تجهیزات و بازگرداندن آن نیز به طور کلی به معنای این است که شما شانس بهتری برای به دست آوردن هرچه بیشتر تجهیزات خود دارید.
2. در مورد تجهیزات راهنمایی های مفیدی کسب کنید
وسایل پزشکی بسیار پیچیده هستند. به همین دلیل است که بیشتر متخصصان توانبخشی توصیه می کنند قبل از خرید از یک متخصص کمک بگیرید. با وجود ویژگی های بسیار متفاوت و متنوع و سبک های موجود در بازار ، خرید این تجهیزات ریسک بیشتری دارد در حالی که شما با کمک گرفتن از مشاورانی که این تجهیزات را اجاره می دهند و همچنین با توجه به این مسئله که امکان برگرداندن تجهیزات را دارید با اطمینان بیشتر و ریسک کمتری اقدام به تهیه این تجهیزات خواهید کرد. و نکته مهم اینکه انتخاب و خرید تجهیزات پزشکی اشتباه نه تنها از نظر هزینه برای شما مقرون به صرفه نیست بلکه بسته به نوع دستگاه ، حتی ممکن است کاملاً برای سلامتی شما مضر و خطرناک باشد.
3. ارتقاء بدون هزینه اضافی
وسایل و تجهیزات پزشکی کمی شبیه به رایانه ها و سایر لوازم الکترونیکی است. بعد از هر چند سال منسوخ شده و نسخه های جدیدتر و بهتری جایگزین می شوند.
در مراقبت های پزشکی که در منزل انجام می شود ، ارتقاء منظم دستگاه و به روز رسانی تجهیزات از اهمیت بیشتری برخوردار است ، زیرا ارتقاءهای ایجاد شده در دستگاه های جدیدتر غالباً اقدامات ایمنی اضافی یا به روزرسانی های مهمی را ارائه می دهند تا سطح ایمنی استفاده بیمار را افزایش دهند.
هنگامی که تجهیزات خود را بطور کامل خریداری می کنید ، معمولاً این امکان را ندارید که پس از انتشار نسخه جدید شرکت ، آن را تهیه کنید و هر بار که نسخه جدید از تجهیزات پزشکی به بازار عرضه می شود خرید مجدد آنها مقرون به صرفه نبوده و شما از استفاده از امکانات جدید این تجهیزات باز می مانید.
اما هنگامی که تجهیزات پزشکی را اجاره می کنید ، به هر دلیلی امکان بازگشت آن را در هر زمانی دارید. اگر یک به روزرسانی در تجهیزات ایجاد شود ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که با شرکت اجاره دهنده تجهیزات پزشکی تماس بگیرید تا ترتیب بازگشت و جایگزینی را فراهم کنید.
4- تجهیزات مورد نیاز خود را تغییر دهید
بعضی اوقات ، تجهیزات پزشکی نیستند که تغییر می کنند. به جای آن ، وضعیت یا سطح نیاز بیمار تغییر می کند.
تغییر وضعیت (بهتر یا بدتر) می تواند باعث شود تجهیزات پزشکی فعلی شما دیگر قابل استفاده یا مفید نباشد. هنگامی که شما تجهیزات پزشکی موردنیاز خود را خریداری کرده باشید ، هر زمان که شرایط بیمار تغییر کند با سرمایه گذاری کاملاً جدیدی روبرو می شوید.
این مورد هنگام اجاره تجهیزات پزشکی اینگونه نیست. اگر شرایط بیمار تغییر کرد یا دیگر نیازی به دستگاه ندارید ، یا به تجهیزات کاملاً متفاوتی احتیاج دارید ، تنها کاری که باید انجام دهید یافتن نیازهای جدید بیمار و تماس با شرکت اجاره دهنده تجهیزات پزشکی و تعویض دستگاه فعلی با دستگاه جدید مدنظر است.
5- نگهداری و تعمیرات رایگان دریافت کنید
یکی از بهترین دلایل اجاره تجهیزات پزشکی این است که اکثر برنامه های اجاره ای همچنین تحت پوشش خسارت های حادثه ای ، تعمیرات و نقص تولید کننده ، حتی فراتر از ضمانت محصول اصلی است.
اگر مشکلی در تجهیزات شما پیش آمد ، و دیگر تحت ضمانت آن نیستید ، شرکت اجاره دهنده تجهیزات پزشکی دستگاه را برای شما جایگزین می کند. تا زمانی که خسارت به عمد یا سهل انگاری نبوده باشد ، جایگزینی بدون هیچ هزینه ای برای شما اتفاق می افتد.
همچنین شما نگرانی بابت نگهداری تجهیزات پزشکی که اغلب بسیار جا گیر هستند را نخواهید داشت. هر زمان به آنها نیاز نداشتید می توانید با یک تماس آن را به شرکت مربوطه تحویل می دهید و در صورت نیاز مجدد دوباره آن را اجاره کرده و تحویل بگیرید.
با توجه به مزایای اجاره تجهیزات پزشکی بررسی شده ، بسیار منطقی و مقرون به صرفه است که دفعه دیگر که به تجهیزات پزشکی نیاز دارید ، از تجهیزات اجاره ای استفاده کنید تا با هزینه کمتر و راحت تر از خدمات این تجهیزات بهره بگیرید.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد اجارستان محفوظ می باشد .