شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> املاک >
املاک
لوازمی که برای راه اندازی یک دفتر اداری می خواهیم
برای راه اندازی یک مجموعه اداری به یک سری لوازم نیاز داریم. با استفاده از فناوری های نوین می توان کارهای زیادی انجام داد ولی در برخی موارد لازم است که به روش قبل بر روییک کاغذ یک سری چیزها را یادداشت کنید و یا از اسناد کاغذی کمک بگیرید و آنها را در پوشه نگداری کنید. این لوازم را می شود از هر فروشگاهی تهیه کرد‌. لیستی از این لوازم در زیر آورده شده
هنگام اجاره ملک به چه نکاتی باید توجه کنیم
بسیاری از مستاجران بخاطر اینکه هزینه های اضافی بابت عقد قرارداد نپردازند خودشان دست به کار شده و قولنامه صوری میان خود و صاحب خانه امضا می کنند. در صورت نبود مدرکی دیگر، این برگه می تواند مستند باشد ولی مالکان در صورتی که بخواهند هنگام دریافت اجاره بهای ماهیانه،زمان تخلیهدر سر رسید قولنامه یا حتی دریافت خسارت دچار مشکل نشوند بهتر است قرارداد خود را در یک مشاور املاک رسمی ثبت کرده و کد رهگیری را دریافت کنند.
آسان ترین روش اجاره ملک
اجاره املاک یکی از پر سرچ ترین عبارات توسط کاربران در سراسر دنیا است. پیش از این ما می دیدیم که املاک به صورت سالیانه اجاره داده می شوند اما امروزه شاهد این هستیم که حتی به صورت یک روزه نیز ملکی را اجاره می دهند. حتی مکان های آموزشی هستند که کلاس های درس خود را به صورت ساعتی در اختیار افراد قرار می دهند و برای هر ساعت هزینه مشخصی را دریافت می کنند. 
نکات حقوقی در اجاره خانه
مطابق قانون موجر و مستاجر مصوب 1376 (1997) و همچنین قانون مدنی ایران ، اجاره خانه را می توان آزادانه بین طرفین توافق کرد. مدت اجاره فقط برای دوره ثبت شده در اجاره نامه قانونی است و در صورت تمدید قرارداد اجاره نامه ، هر دو طرف باید جهت اجاره مجدد و تمدید متقابلا به توافق برسند ، در غیر این صورت صاحبخانه حق دارد از مستاجر بخواهد ملک را تخلیه کند. اما طرفین آزاد هستند در زمان امضای اجاره نامه ، با تمدید قرارداد با افزایش اجاره بها برای درصد مشخصی که برای طرفین قابل قبول باشد ، موافقت کنند. چنین افزایشی می تواند برابر با افزایش هزینه شاخص زندگی باشد که توسط بانک مرکزی صادر شده است یا هر ساز و کار دیگری که برای طرفین قابل قبول باشد.
قوانین عقد قرارداد اجاره
بعضی از افراد تصور می‌کنند که آگاهی از قوانین اجاره برای مستأجران ضرورت چندانی ندارد و تنها صاحب خانه‌ها که اصطلاحا «مؤجر» نامیده می‌شوند، باید از قوانین اطلاع داشته باشند. این تصور نادرست است؛ زیرا اجاره خانه یک موضوع دوطرفه است و مسائل مربوط به قرارداد اجاره با هردو طرف قرارداد ارتباط دارد. بنابراین فرقی ندارد که مستأجر باشید یا مؤجر؛ در هر صورت باید نسبت به این قوانین بخصوص در هنگام عقد قرارداد اجاره خانه آگاه باشید تا در صورت وجود مشکلات احتمالی بتوانید از حق خود دفاع کنید.
اجاره نامه عادی بهتر است یا محضری؟
یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن شمارا نیز به خود درگیر کرده باشد، این است که اجاره‌نامه‌ای که در دفتر مشاورین املاک تنظیم می‌گردد چقدر معتبر و قانونی است؟ بر طبق قانون تمامی اسناد رسمی که ثبت می‌شوند دارای اعتبار تمام و کمال هستند؛ مگر آنکه خلاف این امر در دادگاه‌های صالح اثبات شود. در مقابل اسناد رسمی، یک سری از اسناد عادی نیز وجود دارد که توسط مشاورین املاک به ثبت می‌رسند و در این پاره از اسناد نیازمند به اثبات اعتبار قانونی‌ در دادگاه صالح خواهید بود. اسناد رسمی بر طبق قانون لازم‌الاجرا بوده و دارای برتری نسبت به سندهای عادی هستند. درواقع وظیفه مشاور املاک معرفی موجر و مستأجر به یکدیگر بوده و در قبال آن دریافت حق‌الزحمه است و درنهایت معرفی آن دو به دفتر اسناد رسمی معتبر است.
نکات مهم در هنگام عقد قراداد اجاره مغازه
اجاره مغازه یکی از مسائلی است که بیشتر از اجاره‌ی یک ملک مسکونی با حساسیت‌های خاص روبرو است. شاید مناطق زیادی وجود داشته باشد که بتوان خانه‌های مسکونی مناسبی در آن‌ها یافته و زندگی کرد؛ اما طبیعتاً درباره‌ی اجاره ملک تجاری نمی‌توان به سادگی هر مغازه‌ای را انتخاب کرد زیرا حساسیت‌های شغلی از اهمیت زیادی برخوردارند و قبل از اجاره مغازه باید آن‌ها را در نظر گرفت. در این مقاله قصد داریم نکات مهم در هنگام عقد قرارداد اجاره مغازه توضیح دهیم.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد اجارستان محفوظ می باشد .